|
Door de Vlaamse Overheid erkend opleidingscentrum - ISO 9001 gecertifieerd
|
| HSP - Hoog Gevoeligheid in Relaties |
|
Datum:
zondag 1/05/2011
Deze dag maakt deel uit van een reeks van 8 maar kan ook afzonderlijk gevolgd worden
Uur:
10u-17u, welkom vanaf 9u30.
Bijdrage:
75 euro voor de dag of 440 voor de reeks van 8, drank en veg maaltijd inbegrepen,
Nu inschrijven:
Begeleiding:
Sofie De Vos
Geertrui Dobbeleir
Sofie en Geertrui zijn zelf hoog sensitief en hebben geleerd doorheen de jaren hoe bijzonder het is om met je hoog gevoeligheid in een relatie te staan. Ze geven hun kennis en ervaring graag en enthousiast door!
Opmerkingen:
Gemakkelijke kledij.
|
Hoog gevoeligheid in relaties...een hele evenwichtsoefening!!!
Relaties vormen voor gevoelige mensen vaak één van hun grootste problemen. Gevoelens overgenomen van vrienden, kennissen, werksituaties,... worden vaak in een relatie uitgewerkt en eindigen in ruzies die achteraf bekeken helemaal buiten verhouding waren.
Sommige gevoelige mensen zijn in relatie met een niet-gevoelige (minder gevoelige) partner en verwachten van hem/haar begrip. Begrip is er niet en afstand en frustraties zijn het effect. Een andere kijk op je partner kan de relatie heel erg ten goede komen. De stabiliteit van de minder gevoelige partner kan een rustpunt zijn voor de ander.
In relatie met 2 gevoelige mensen is er vaak meer wederzijds begrip en aanvoelen, maar soms is de roetsjbaan van emoties waar je samen op zit ook niet alles...
Het is soms heel moeilijk om in je eigen gevoel te blijven in contact met anderen. Als HSP ga je dan vaak écht contact uit de weg omdat het altijd zoveel interactie geeft, soms meer dan je lief is. Maar in het vermijden ben je dan weer zo eenzaam. Om te kunnen verbinden is het eerst nodig om te leren verbreken.
Aan de andere kant zijn oppervlakkige contacten (koetjes en kalfjes gesprekken) zo weinig bevredigend dat ook die vermeden worden.
Ook relaties met vrienden en familie worden nader bekeken gedurende deze dag. Gevoelige mensen gaan zich vaak in de spanningsvelden gaan opstellen en die op zich nemen. Het zijn vaak bemiddelaars. Dit wordt soms een dwangmatige taak. En vaak hou je het gevoel over van "stank voor dank". Er wordt een balans opgemaakt van je verschillende relaties en gekeken welke voedend zijn en welke beter minder intens gemaakt worden. De balans tussen geven en nemen wordt geëvalueerd.
Deze dag mag je veel praktische tips verwachten die je direct kan toepassen in je leven.
Deze dag is deel van een reeks van 8 dagen met volgende thema's: bewust van je prikkelniveau, HSP in relaties, grenzen leren stellen, je plek innemen, energetische bescherming, denken en voelen, HSP en trauma, emotioneel stabiel. |
|
|
|

|